Sposoby usuwania zmarszczek

77 Views Comment Off

Sposoby usuwania zmarszczek

Zmarszczki to zjawisko znane każdemu. Z wiekiem odpowiedzialne za osłabienie skóry włókna kolagenu i elastyny ulegają osłabieniu co powoduje powstawanie zmarszczek. Tworzą się one poprzez częste ruchy mięśni twarzy co nazywamy mimiką, ale przede wszystkim są one oznaką starzenia się skóry.

Pierwsze zmarszczki na naszej skórze możemy zauważyć już pomiędzy 25 a 30 rokiem życia. Najpierw uwidaczniają się linie wokół oczu, na czole oraz między nosem a ustami. Zmarszczki pojawiają się także u mężczyzn, więc to nie tylko problem kobiet. W przypadku mężczyzn występują one później, lecz postępują znacznie szybciej. Ze zmarszczkami możemy walczyć na różne sposoby, a oto kilka z nich:
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Tego typu zabiegi polegają na wstrzyknięciu cienką igłą bezbarwnego żelu w miejsce, które wymaga korekty. Zabieg jest przeprowadzany bez znieczulenia chyba, że pacjent jest wrażliwy na ból. Po znieczuleniu mogą wystąpić zaczerwienienia czy obrzęki, które powinny minąć po 1-2 dniach. Po ok 6-12 miesiącach preparat zostaje wchłonięty i zabieg należy powtórzyć. Cena zależy od miejsca w którym chcemy wykonać zabieg, mieści się ona w granicach 700-1500 zł.
Botox (toksyna botulinowa)

Zabieg przeprowadzany jest podobnie jak wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Malutką igłą wstrzykuje się preparat w kilku miejscach na twarzy, zabieg ten trwa krótko, bo ok 15-20 min, nie wymaga on znieczulenia miejscowego, a ból odczuwalny przy wstrzykiwaniu jest niemal że nieodczuwalny. Pełny efekt jest widoczny dopiero po 7-10 dniach od zabiegu i utrzymuje się do 3-6 miesięcy. Cena to od 800 nawet do 2000 zł.
Serum

Jest to kosmetyk o silnym, odmładzającym i pielęgnującym działaniu. Działa on szybko, a efekty pozostają jeszcze dość długo po jego stosowaniu. Ma on za zadanie poprawić elastyczność skóry jak i pozbyć się zmarszczek. Preparat należy stosować czasowo i zgodnie z zaleceniami producenta. Cena 60-80 zł w zależności od pojemności kosmetyku.

Wybór odpowiedniej metody ze zmarszczkami zależy od stopnia zaawansowania a także w pewnym sensie od zasobów naszego portfela. Można jednak starać się zapobiegać ich występowaniu. Jak to zrobić?

Przede wszystkim powinniśmy ograniczyć nadmierne opalanie, albo dobrze chronić twarz kremami z filtrem. Pić dużo wody i przyjmować kolagen w kapsułkach, nie powinniśmy też zapominać o delikatnym masażu twarzy, który pomaga nam pobudzić krążenie. Wskazane jest oczywiście stosowanie kremów nawilżających naszą skórę . Skóra jest ważnym elementem naszego ciała, wiec warto o nią odpowiednio zadbać.

Pozostałe teksty tematyczne online:

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy podobają Ci się przedłużone i zagęszczone rzęs u kobiet?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Kategorie