PLAMKA NA SKÓRZE

68 Views Comment Off

Plamki na skórze dziecka zwykle nazywane malinkami lub myszkami są tak naprawdę naczyniakami lub znamionami barwnikowymi. Naukowcy nie mają jednoznacznego wytłumaczenia dla ich powstania; niektóre mają podłoże genetyczne a niektóre powstały najprawdopodobniej podczas porodu.
Niektóre noworodki mają czerwoną plamkę na czole, między brwiami lub na powiece i jest to zazwyczaj pamiątka po porodzie, podczas którego przeciskające się przez drogi rodne dziecko ma poszerzone drobne naczynia krwionośne w skórze. Zwykle takie ?uszczypnięcie bociana? jak się je czasem nazywa zanika samoistnie do czwartego roku życia.
Inną dosyć częstą przypadłością na skórze niemowlęcia jest czerwona, sina lub różowa nieregularna plama najczęściej występująca na karku, tułowiu lub głowie to naczyniak płaski, który raczej sam nie zniknie i odpowiedzialne za niego są geny.
Każdą zmianę na skórze dziecka trzeba obserwować, czy się nie zmienia, nie grubieje, nie łuszczy się, nie pojawia się wokół niej otoczka?w takim przypadku konieczna jest konsultacja lekarska.

Pozostałe teksty tematyczne online:

In : Blog

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy podobają Ci się przedłużone i zagęszczone rzęs u kobiet?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Kategorie