Kremy dla mężczyzn

45 Views Comment Off

Kremy dla mężczyzn

Minęły czasy, gdy mężczyźni ograniczali się do używania mydła i wody po goleniu. I choć ten segment rynku nie jest tak rozbudowany, jak kosmetyki dla kobiet, panowie doczekali się już produktów przeznaczonych specjalnie dla nich.

W męskich seriach znajdą zarówno kremy nawilżające, kremy na zmarszczki, balsamy do ciała, a nawet produkty do makijażu. I choć męski makijaż wciąż uchodzi za ekstrawagancje, dbanie o twarz i ciało stało się codziennym elementem życia nowoczesnego mężczyzny.

Czy mężczyznom potrzebne są specjalne kosmetyki?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy produkowanie serii kosmetyków wyłącznie dla mężczyzn nie jest chwytem marketingowym. Przecież starzejemy się wszyscy i jeśli potrzebujemy kremu na zmarszczki, możemy używać tego samego preparatu. Choć oczywiście nic się od wspólnego korzystania z kosmetyków nie stanie, to męska skóra ma swoje specyficzne potrzeby. Przede wszystkim różni się budową od skóry kobiet. Jest grubsza, częściej się przetłuszcza, bo więcej na niej gruczołów łojowych, które intensywnie pracują. Codziennie golenie podrażnia ją i to tez należy uwzględnić planując strategię pielęgnacyjną. Również starzenie się skóry wygląda u mężczyzn inaczej – zmarszczki pojawiają się u nich później, lecz są głębsze i bardziej utrwalone. U większości mężczyzn pojawiają się około 30 roku życia, choć przy bogatej mimice linie na czole mogą być widoczne już u dwudziestolatków.
Jaki krem dla mężczyzny

Wybierając krem dla mężczyzny, należy kierować się przede wszystkim jego wiekiem, trybem życia oraz typem skóry. Dwudziestolatkom potrzebne są przede wszystkim kremy nawilżające i kojące. Ich skóra podrażniana jest podczas golenia, często trzeba też zlikwidować skutki studenckiego trybu życia – alkohol, przebywanie w zadymionych pomieszczeniach – to wszystko niekorzystnie wpływa na skórę. Krem dla młodego mężczyzny pownien mieć też filtry przeciwsłoneczne.

Już po 30 roku życia warto sięgnąć po kremy na zmarszczki. Wcześnie zastosowane działają profilaktycznie, opóźniając starzenie się skóry. Cieżka praca, często do późnych godzin odbija się na skórze. Oprócz preparatów przeciwzmarszczkowych przydadzą się też kremy z witaminami, które regenerują cerę i dodają jej blasku. To także dobry moment, by mężczyzna wyrobił sobie nowe nawyki pielęgnacyjne i zaczął dbać o cerę w nowoczesny sposób. Na jego półce powinien się znaleźć peeling i dobry balsam do ciała. Konieczne jest też zadbanie o dłonie – to wizytówka człowieka z klasą. Od czasu do czasu dobrze skorzystać z zabiegów u kosmetyczki. W kolejnej dekadzie życia na męskiej twarzy widoczny jest już upływ lat. Teraz dobry krem na zmarszczki to podstawa. Czas dobrać kosmetyki do pielęgnacji na dzień i na noc. Te drugie powinny mieć bogatszą konsystencję i dużo składników odżywczych. Na dzień przyda się krem na zmarszczki, który jednocześnie wygładza i rozświetla skórę, dodaje jej energii. Warto też zaprzyjaźnić się z kremem pod oczy – skóra jest tu delikatna, szybko pojawiają się na niej głębokie zmarszczki. Dobry krem na zmarszczki przeznaczony do okolic oczu likwiduje również opuchnięcia i zasinienia, nadające twarzy zmęczony wygląd. Dobry krem na zmarszczki dla mężczyzny powinien też być dobrany do trybu życia, jaki on prowadzi. Pracownik biura, który często przebywa w klimatyzowanych pomieszczeniach, potrzebuje przede wszystkim kremu, który silnie nawilży przesuszoną skórę. Przydadzą się też właściwości matujące, by skóra nie błyszczała podczas ważnych spotkań. Przyda się też krem szybko likwidujący oznaki zmęczenia po pracowitym dniu lub nieprzespanej nocy. Inne kosmetyki są odpowiednie dla sportowców i wielbicieli aktywnego wypoczynku. Potrzebują oni przede wszystkim ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych: słońca, wiatru, mrozu.

Pozostałe teksty tematyczne online:

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy podobają Ci się przedłużone i zagęszczone rzęs u kobiet?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Kategorie