Katalog fryzur 2015

2084 Views Comment Off

Dlaczego warto pozostawić strzyżenie yorka profesjonaliście?

Właściciele yorków najczęściej świetnie się orientują, że generalnie lepiej jest zaufać specjaliście, jeśli chodzi o odpowiednie fryzury dla yorka. Z czego w zasadzie to wynika?

Otóż przede wszystkim trzeba już na wstępie zaznaczyć, że strzyżenie yorka wcale nie jest taką prostą sprawą. Tutaj przede wszystkim bowiem trzeba odsłonić oczy i uszy. W obrębie uszu najlepiej jest usunąć owłosienie do wysokości 1/3 ucha licząc oczywiście od jego koniuszka. Ponadto należy usunąć owłosienie okolicy oczu – inaczej nasz piesek może być narażony na pojawienie się katarakty!

O co jeszcze trzeba koniecznie dbać? Otóż istotne bardzo jest wygolenie dokładne okolicy pod ogonem oraz narządów płciowych. Co więcej – strzyżenie yorka na wiosnę powinno obejmować większą ilość owłosienia.

Jak zatem widać – trudno powyższe zabiegi wykonać całkowicie bezpiecznie dla naszego małego pupila. Nieraz kończy się to niestety poważnymi urazami albo niechęcią pieska do dalszych zabiegów, jeśli próbujemy niewprawnie wykonać takie strzyżenie samodzielnie w domu.

Pozostałe teksty tematyczne online:

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy podobają Ci się przedłużone i zagęszczone rzęs u kobiet?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Kategorie