Ciemna czy jasna? Wybierz rozjaśnianie skóry

70 Views Comment Off

Ciemna czy jasna? Wybierz rozjaśnianie skóry

Rozwój dzisiejszej kosmetologii pozwala każdej kobiecie na dowolne zmienianie wszystkich szczegółów wyglądu – koloru włosów, kształtu oczu i ust, a przede wszystkim kolorytu cery, która nadaje ton naszej aparycji. Rozjaśnianie skóry pozwala zachować wygląd elegancki, stonowany, arystokratyczny.

Kiedyś dla każdej kobiety pretendującej do elegancji jasna cera – skóra na całym ciele – była koniecznością, dowodem, że nie musi ona spędzać czasu na poniżającej pracy fizycznej pod gołym niebem. Biała płeć odróżniała damy od niżej stojących kobiet. Oczywiście bywały również i mody na ciemną cerę – a ponieważ opalanie się byłoby nieeleganckie, używano do tego celu specyfików z orzecha włoskiego, dębu i innych naturalnych składników. W dwudziestym wieku moda na opaleniznę ogarnęła wszystkie warstwy społeczne – ale teraz zdaje się już być w odwrocie. Coraz częstsze wypowiedzi na temat szkodliwości promieniowania słonecznego zachęca coraz więcej osób do ostrożności w dawkowaniu kąpieli społecznych. Liczne wypowiedzi ekspertów ostrzegają również o szkodliwym wpływie solarium zaalarmowały osoby lubiące korzystać ze słonecznych łóżek. Jeśli ten trend się utrzyma, nie tylko osoby o pomarańczowej, solarowej opaleniźnie będą uważane za nieeleganckie i w złym tonie, ale nawet naturalna opalenizna będzie się kojarzyć z niefrasobliwością i nieodpowiedzialnym stosunkiem do swojego zdrowia. Czy już wkrótce niedawni bywalcy solariów ruszą tłumnie do gabinetów kosmetycznych i drogerii, aby poddać się zabiegom rozjaśniania skóry?

Jasna skóra – młodsza i zdrowsza

Inwestycję w rozjaśnianie skóry warto rozważyć. Opalanie – naturalne czy w solarium, może wpływać na skórę negatywnie. Nawet jeśli nie dowierzamy ostrzeżeniom dotyczącym rakotwórczego działanie promieni UV, każda forma opalania wysusza skórę i przyspiesza proces jej starzenia się. Wiadomo zaś, że z przesuszaną skórą wyglądać będziemy na zmęczonych, pozbawionych energii. Kosmetyki służące rozjaśnianiu skóry nie tylko wpływają na jej jasny, promienny wygląd. Przede wszystkim pielęgnują cerą i zapewniają jej odpowiednie nawilżenie. Wzbogacają także skórę o cenne składniki, które traci ona każdego dnia. Dzięki temu nasza cera będzie wyglądać na odświeżoną, odmłodzoną, wypoczętą. Idealnym sposobem na poprawę wyglądu naszej skóry jest preparat rozjaśniający skórę Revitol Brightener. Ten unikalny kosmetyk opracowany został na bazie naturalnych składników, które nie naruszają równowagi chemicznej naszej skóry. Unikalna kompozycja takich pierwiastków jak Skwalen, znany ze swoich właściwości antyoksydacyjnych, Alantoina, stosowana w wielu kosmetykach i maściach leczniczych ze względu na swoje właściwości łagodzące, oraz witaminy A, E i C, których właściwości odmładzające są powszechnie znane, zapewnia Twojej skórze właściwą pielęgnację. Dostarcza cerze wszystkich niezbędnych do regeneracji skóry substancji, pozostawiając skórę świetlistą, jasną i wypoczętą i pozbawioną przebarwień.

Make-up na bazie rozjaśniania

Kosmetyki służące rozjaśnianiu cery znakomicie współgrają z preparatami przygotowującymi skórę do makijażu. Oprócz codziennej pielęgnacji cery stanowią też świetną bazę pod podkład czy puder. Nie wolno też zapominać, że jasna cera daje nam większą swobodę w wyborze makijażu – bardzo często kolor opalenizny wymusza dobieranie odpowiedniej gamy kolorystycznej kosmetyków do makijażu. Jasną, promienną cerę można przygotować do nałożenia makijażu niemal w każdej kolorystyce – ponieważ jasna skóra pozwala dobrać odpowiedni podkład, którego koloryt nadaje ton innym kosmetykom. Na skórze opalonej wiele rodzajów podkładu czy pudru wygląda okropnie – zamiast upiększać, czynią twarz zmęczoną i jakby niedomytą. Wszystkich tych problemów można uniknąć, stosując dobrane do naszego typu cery preparaty rozjaśniające skórę. Oferta produktów tego typu jest coraz szersza, jest więc z czego wybierać.

Pozostałe teksty tematyczne online:

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy podobają Ci się przedłużone i zagęszczone rzęs u kobiet?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Kategorie