Botoks – najlepszy poskramiacz zmarszczek mimicznych

97 Views Comment Off

Botoks – najlepszy poskramiacz zmarszczek mimicznych

Toksyna botulinowa, bo ją właśnie określamy mianem botoksu, znalazła zastosowanie już na początku XX wieku. By stać się doskonałym poskramiaczem zmarszczek, musiała jednak zaczekać do tego stulecia. Pierwszy raz aplikowano botulinę w zmarszczki mimiczne w 2002 roku. Zabieg odniósł sukces, a popularność botoksu stale rośnie. Postarajmy się przybliżyć sobie tą metodę zwalczania zmarszczek mimicznych. Może jest to właśnie sposób idealny dla ciebie?Poznaj botoks na zmarszczki mimiczne!

Czym jest botulina

Botulina to inna nazwa toksyny botulinowej bądź inaczej jadu kiełbasianego. Substancja ta powstaje z mieszaniny kilku różnych białek. Swoje zastosowanie w lecznictwie znalazła głównie za sprawą właściwości rozkurczających, wykorzystywanych przy leczeniu zeza, nadpotliwości czy nadmiernej mimiki. Jako środek przeciwdziałający oznaką starzenia się skóry, metoda ta znalazła zastosowanie w XXI wieku, szybko zyskując na popularności. Najpierw doceniły go znane osoby ze świata show biznesu, ustępując wkrótce miejsca także zwyczajnym ludziom. Obecnie botoks, jest najpowszechniejszą metodą poskramiana zmarszczek, głównie tych mimicznych.

Na czym to polega?

Właściwości jadu kiełbasianego pozwalają na stworzenie specjalnej blokady pomiędzy nerwem a mięśniem, tak iż nie zostaje przewodzony impuls wprowadzający mięsień w ruch. Dzięki temu nie marszczy się również skóra pokrywająca owe mięśnie. Częste, przesadne grymasy twarzy wyrażające zdziwienie, gniew, smutek czy radość, powodują marszczenie się skóry, która traci przez to swoją elastyczność. Brak elastyczności przyczynia się do powstawania bruzd i zmarszczek. Najwcześniej tworzą się one tam, gdzie skóra twarzy jest najcieńsza. Są to więc okolice oczu, ust, a także czoło i szyja.

Jak aplikuje się botoks?

Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowaną osobę posiadającą uprawnienia do jego przeprowadzania. Po wcześniejszej analizie stanu skóry lekarz bądź specjalista wstrzykuje botulinę w odpowiednie miejsca na twarzy za pomocą cienkiej igły. Zabieg jest bezbolesny i niegroźny, odczuwamy jedynie lekkie ukłucie. Dużym plusem jest fakt, iż niemalże zaraz po zabiegu możemy wrócić do pracy, czy innych zajęć. Niewskazane jest jednak uprawiane sportu, bądź inne czynności z wykonywaniem gwałtownych ruchów. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, iż preparat może przemieszczać się w skórze, dając nieregularny efekt. Ostrożność należy zachować tylko przez dobę, później preparat powinien już całkowicie wniknąć w skórę. Wszelkie powikłania są niezwykle rzadkie i niegroźne.

Pozostałe teksty tematyczne online:

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy podobają Ci się przedłużone i zagęszczone rzęs u kobiet?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Kategorie