Urocza Kate Spade

1 View Comment Off
Urocza Kate Spade
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kate Spade to amerykańska projektantka. Zaczynała w latach 80. jako redaktorka działu o dodatkach magazynu „Madamoiselle”. Kiedy tam pracowała, zauważyła, że na rynku brakuje stylowych, a przy tym praktycznych torebek. Postanowiła temu zaradzić. Rzuciła posadę w „Madamoiselle” i wyruszyła na poszukiwania inspiracji na targi staroci. W 1993 roku zaprojektowała pierwszą linię torebek i założyła „kate spade new york”. Dziś jej firma sprzedaje także ubrania, buty i biżuterię; wszystkie urocze, lekkie, radosne i odrobinę retro. „Myślę, że zabawa w przebieranki zaczyna się, gdy mamy 5 lat i tak naprawdę nigdy się nie kończy” – tłumaczy Kate.
Szkoda tylko, że ceny nie są tak urocze jak cała reszta…

prawdy i kłamstwa o tym, dlaczego kupujemy

Lubię być klientką świadomą. Nawet jeśli świadomość ta przychodzi niejako post factum, gdy zastanawiam się, po co mi właściwie następny naszyjnik/kapelusz/pierścionek, skoro stosunkowo rzadko je noszę (w porównaniu do ilości takich dodatków, które posiadam). Może dlatego podkradałam rodzicom książki z zakresu psychologii i marketingu. Ich czytanie dawało mi poczucie, że nawet jeśli nie wszystkie moje decyzje są świadome, to wszystkie mają swoje uzasadnienie. Jednak „Zakupologia” Lindstroma o neuromarketingu udowadnia, że uzasadnienie to nie zawsze jest tak racjonalne, jak bym chciała. Na przykład zapach wanilii sprawi, że będę kupować więcej – wystarczy rozpylić waniliowe perfumy w dziale odzieży damskiej, by sprzedaż wzrosła nawet o 100%. I gdzie tu miejsce na pozytywistyczny ideał człowieka racjonalnego?
W książce znajdziemy trochę oczywistości (chociażby powiązania zakupów z religią), ale też mnóstwo ciekawych i mało znanych faktów. Jeśli więc chcielibyście wiedzieć, dlaczego product placement nie działa i dlaczego J’adore Dior należy do jednych z najlepiej sprzedających się perfum, koniecznie przeczytajcie „Zakupologię”. Dobra wiadomość dla tych wolących czytać w ojczystym języku – niedługo ukazuje się (jeśli przypadkiem już się nie ukazał) polski przekład tej książki.

Pozostałe teksty tematyczne online:

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy podobają Ci się przedłużone i zagęszczone rzęs u kobiet?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Kategorie