Rozstępy czy cellulit

3 Views Comment Off
Rozstępy czy cellulit
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wiele kobiet chciało by posiadać ciało gładkie, jędrne i sprężyste, jednym słowem – bez żadnych mankamentów. Ale jak wiadomo – w rzeczywistości tylko nieliczne panie mogą pochwalić się niemal idealną figurą. Bowiem coraz częściej słyszy się narzekania kobiet – na rozstępy czy cellulit. Ale gdyby zaczęły w miarę wcześnie odpowiednią pielęgnację, to wówczas nie doszłoby do powstania tak nieestetycznych defektów skóry.

Jeśli jednak na skórze utworzyły się cellulit czy rozstępy, to warto już teraz podjąć szybkie kroki, by skutecznie zlikwidować te dwie niedoskonałości.
Przyczyny, dla których rozstępy powstają na skórze

Rozstępy są nieestetycznym defektem, który na skórze tworzy się w wyniku zbyt dużej „działalności” hormonu stresu, czyli kortyzolu. Liczni badacze wskazują, iż ten właśnie hormon przyczynia się do niekorzystnego oddziaływania na fibroblasty. W efekcie – komórki białkowe zaczynają produkować nieliczne „zdrowe” włókna białkowe. I dalej – w konsekwencji- skóra niestety nie jest w stanie rozciągać się już dłużej – zwyczajnie zaczyna rozstępować się na powierzchni. I rozstępy gotowe. Są one czerwone ( na samym początku) i bardzo widoczne.

Rozstępy mogą wynikać z gwałtownych wahań masy ciała. W związku z tym raczej nie warto za szybko przybierać na wadze, bądź odwrotnie – zbyt gwałtownie chudnąć.

Warto wspomnieć, że ten nieestetyczny defekt skóry może dotyczyć niemal każdego. Poprzeczne prążki mogą mieć już nastolatki, jak też kobiety w ciąży; czasem ten problem ujawnia się w pewnej grupie mężczyzn.
Na rozstępy istnieją sposoby!

Zwalczanie nieestetycznych prążków warto zacząć jak najwcześniej. Najlepiej od razu zdecydować się na działania profilaktyczne, które mogą nas uchronić przed pojawieniem się rozstępów. Tylko warto wiedzieć, iż takie kroki najlepiej rozpocząć, gdy prążki są jeszcze w zapalnej fazie. Bowiem wtedy wówczas są większe szanse na dotarcie i działanie wartościowych substancji obecnych w kosmetykach na rozstępy.

By preparaty antyrozstępowe miały szanse skutecznie zadziałać, to powinny w swym składzie posiadać takie substancje, które wpłyną na produkcję kolagenu. Zatem powinny się znaleźć między innymi silanole wyciągi – z centella asiatica, z soi, a ponadto mocznik i cenne witaminy – które będą działały przeciwutleniająco i regenerująco.

Jeżeli mamy już na skórze białe rozstępy, to wówczas nie należy się spodziewać, że kosmetyki antyrozstępowe „zadziałają”. W takim przypadku trzeba kurację wspomóc określonymi zabiegami. Warto wybrać się do gabinetu kosmetycznego i tam zasięgnąć dobrać odpowiednią kurację. Spośród licznych zabiegów, najczęściej proponowanymi są: mikrodermabrazja i bezigłowa mezoterapia. Co więcej – można skorzystać z peelingów z wykorzystaniem kwasów glikolowego, bądź trójchlorooctowym.
Cellulit, dlaczego się pojawia?

Cellulit jest następnym nieestetycznym defektem, który bardzo często „gości” na kobiecej skórze. Polega on na znacznym osłabieniu tkanki. Jak się okazuje „skórka pomarańczowa” powodowana jest działaniem estrogenów. Otóż zbyt duże ich ilości, które obserwowane są między innymi w okresie dojrzewania, w czasie ciąży sprawiają, iż naczynka krwionośne oraz limfatyczne zwiększają przepuszczalność. A to przyczynia się do tworzenia obrzęków, które z kolei wpływ mają na powstawanie grudek i niedoskonałości na skórze.

Co więcej – cellulit może być powodowany długotrwałym brakiem jakiejkolwiek aktywności ruchowej, czy też nieodpowiednim sposobem odżywiania.
W jaki sposób uporać się z cellulitem?

Jeśli chcemy szybko pozbyć się cellulitu, to od razu powiem, że nie będzie to takie łatwe. Okazuje się, iż ten defekt jest trudno zredukować. Niemniej jednak warto spróbować. Walka ze „skórką pomarańczową” może być długotrwała i czasem dopiero po kilku miesiącach ( a nawet więcej) da się zauważyć pierwsze dobre rezultaty.

By skutecznie pozbyć się tego defektu skórnego, warto podejmować tylko wielokierunkowe działania. Bowiem cellulit atakowany z jednocześnie z kilku stron może faktycznie zniknąć.

Jedną z propozycji zwalczania „skórki pomarańczowej” jest zastosowanie kremów. W swym składzie winny posiadać kilka substancji, które działają na kilku płaszczyznach. Po pierwsze kremy na cellulit muszą mieć substancje przyspieszające procesy spalania tkanki tłuszczowej, polepszające mikrokrążenie oraz substancje wzmacniające naczynia krwionośne. Na liście składowej winny być obecne – kofeina, L – karnityna, wyciąg z bluszczu, czy wyciąg z nostrzyka; ponadto ekstrakt z centella asiatica i algi morskie.

Przy zwalczaniu cellulitu istotny jest ruch. I to w każdej postaci. Najważniejsza jest oczywiście jakość ćwiczeń i czas ich wykonywania. Zaleca się ćwiczyć co drugi dzień i to przez ponad 40 minut. Okazuje się, że aktywność jest „dobrym lekarstwem” na cellulit, bo przyspiesza usprawnienie krążenia, ale także przyczynia się do szybszego spalania tłuszczu. Dzięki sportowi pozbywamy się toksyn, które są zgromadzone w tkankach.

Warto też przeprowadzać masowanie skóry. To też jest istotne przy zwalczaniu „skórki pomarańczowej”. Masaż winien trwać paręnaście minut, dzięki temu skóra jest właściwie przygotowana na aplikowanie kosmetyków antycellulitowych.

Pozostałe teksty tematyczne online:

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy podobają Ci się przedłużone i zagęszczone rzęs u kobiet?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Kategorie