Niepodważalne zalety masażu

128 Views Comment Off
Niepodważalne zalety masażu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskich. W okresie medycyny sakralnej kapłanie zalecali jego stosowanie w czasie spełniania obrzędów, które były częścią kultu religijnego i jednocześnie miały znaczenie lecznicze. Z czasem masaż odpadł od rytuału religijnego i chociaż wszedł w zakres leczenia, medycyna oficjalnie nie zajęła się nim.

Dzisiaj, w dobie wykorzystywania naturalnych metod leczniczych masaż przeżywa wielki renesans . Prowadzone badania nad działaniami masażu wykazały szereg dobroczynnych sił tego typu terapii. Okazuje się, iż masaż poprawia sprawność psychofizyczną pacjenta, pomaga w leczeniu schorzeń z dziedziny neurologii, ortopedii i chorób wewnętrznych. W zależności od rodzaju wykonywanych przez masażystę ruchów poprawia krążenie, pobudza przemianę materii, usuwa toksyny z organizmu, zmniejsza obrzęki.

Masaż jest również niezwykle zbawienny w dziedzinie kosmetyki. Pomaga bowiem pozbyć się niechcianej przez wiele kobiet tak zwanej „pomarańczowej skórki” czyli cellulitu. Przyczynia się także do ujędrnienia całego ciała, również twarzy. Wiele kobiet stwierdziło, iż po odbytej terapii masażem, ich skóra poprzez poprawę ukrwienia stała się bardziej jędrna. W pewnym wieku skóra traci swoją sprężystość i elastyczność, gdyż słabną włókna kolagenu i elastyny. Masaż staje się wtedy nieodłącznym zabiegiem terapii odmładzającej.

Dlatego też z tego typu zabiegów pielęgnacyjnych bardzo chętnie korzystają kobiety w dojrzałym wieku. Należy również wspomnieć, iż masaż ma cudowne zastosowanie relaksacyjne dla osób żyjących w stresie. Dotyk powoduje zarówno reakcje fizyczne (bezpośrednie) na poziomie ciała, oraz (pośrednie) psychiczne, mentalne a także energetyczne.

Pozostałe teksty tematyczne online:

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy podobają Ci się przedłużone i zagęszczone rzęs u kobiet?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Kategorie