DIETA WĘGLOWODANOWA

161 Views Comment Off
DIETA WĘGLOWODANOWA
1 vote, 9.00 avg. rating (83% score)

moda (21)Dieta ta polega na spożywaniu produktów z tak zwana skrobią oporną., która według badań naukowych może znacznie zwiększyć utlenianie tłuszczów w organizmie, czyli pomaga zmienić sposób, w jaki spalany jest tłuszcz w organizmie. Cóż to jest ta skrobia oporna?
Krótko mówiąc występuje ona w produktach (makarony, ziemniaki), które są ?za krótko? gotowane lub jedzone następnego dnia po ugotowaniu, gdyż najbardziej kaloryczne są dania zaraz po ugotowaniu, gdy skrobia błyskawicznie rozkłada się do cząstek glukozy, które są błyskawicznie trawione. Produkty al. dente lub jedzone następnego dnia są mniej kaloryczne, traktowane przez organizm podobnie jak błonnik, gdyż skrobia przybiera postać krystaliczną, czyli oporna na trawienie.
Zalecane produkty w tej diecie to: gotowane i schłodzone węglowodany takie jak: ryż, ziemniaki, makarony, kluski i kluchy różnego rodzaju (zimne), soczewica, fasola, pieczywo pełnoziarniste, niedojrzałe owoce (banan), jaja, drób, łosoś, sery, czekolada, zielona herbata.
Zabronione jest białe pieczywo, słodycze, zupy i sosy z torebek i świeżo ugotowane produkty węglowodanowe.

Pozostałe teksty tematyczne online:

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy podobają Ci się przedłużone i zagęszczone rzęs u kobiet?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Kategorie