Borowina w walce z cellulitem

5 Views Comment Off
Borowina w walce z cellulitem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Na cellulit cierpi wiele osób. Szczególnie są to jednak kobiety. Okazuje się, ze tym defektem skórnym naznaczonych jest nawet 90 procent pań. Wiele z nich stara się wszelkimi sposobami jak najszybciej pozbyć się cellulitu. Ale jak się okazuje nie jest to proste zadanie. Trzeba wielu wyrzeczeń i postanowień, by faktycznie „mieć problem z głowy”. I jak się okazuje zastosowanie tylko jednego sposobu może czasem nie być wystarczające, by całkowicie zredukować „pomarańczową skórkę”. Borowina na cellulit bardzo dobrze się sprawdza. Nieodwodniony torf leczniczy, czyli popularna borowina, dzięki swemu dobroczynnemu działaniu może faktycznie przyczynić się do zmniejszenia defektu. Ale czy doskonałe rezultaty są możliwe w każdym przypadku?
Borowina i jej cenne działanie antycellulitowe

Borowina jest naturalną substancją, która tanowi rezultat butwienia części roślin w ich naturalnym środowisku (wodnym). Do tego procesu dochodzi pod wpływem powietrza. Tworzenie się borowiny jest związane z obecnością pewnych bakterii ( których enzymy są pewnego rodzaju katalizatorami zachodzących reakcji).

Warto wiedzieć, że borowina swe cenne działanie zawdzięcza obecności kilku ważnych składników. Są wśród między innymi – enzymy, białka, a ponadto związki bituminowe i kwasy huminowe; estrogeny. I – jak już wspomniano – właśnie dzięki nim jest możliwe dobroczynne działanie, które sprawdza się doskonale w lecznictwie oraz kosmetyce.

Dzięki wymienionym substancjom borowina przyczynia się do oczyszczenia skóry oraz wspomaga proces usuwania toksyn z organizmu. Warto też zaznaczyć, że cellulit powstaje na skutek obrzęków ( które dodatkowo uciskają komórki tłuszczowe), i dzięki cennemu działaniu borowiny jest możliwa redukcja „pomarańczowej skórki”.

CO więcej – substancje, które są obecne w torfie borowinowym (nieodwodnionym) odpowiadają za szybką regenerację uszkodzonych tkanek. Ponadto pozwalają na zwiększenie ukrwienia komórek tkankowych. Warto również powiedzieć, iż borowina usprawnia metabolizm komórkowy.
Warto kupić gotowe kosmetyki z zawartością borowiny!

Najlepszym sposobem walki z „pomarańczową skórką” jest zakup odpowiednich kosmetyków na cellulit. Powinny one zawierać cenną borowinę. Okazuje się, że większości drogerii, czy aptek można kupić gotowe preparaty z leczniczą borowiną. Dzięki zastosowaniu takich specyfików można liczyć na poprawę stanu skóry – czyli na likwidację cellulitu.

Warto jednakże zaznaczyć, ze tak w przypadku licznych preparatów antycellulitowych, tak w przypadku kosmetyków z borowiną, skuteczność ich działania w zwalczaniu problemu „pomarańczowej skórki”będzie zależna od systematyczności prowadzenia takiej leczniczej kuracji. Jak się okazuje – bardzo istotne jest stosowanie kosmetyków z zawartością cennej borowiny co dzień. Bowiem tylko w taki sposób będzie można liczyć na jak najlepsze rezultaty. Co więcej – efektywność zależna będzie również od prowadzenia w trakcie stosowania kosmetyków regularnych masaży skóry objętej cellulitem. Bowiem masowanie usprawnia krążenie, a to z kolei przyczynia się do lepszego wchłaniania cennych substancji borowiny w skórę.
Zabiegi kosmetyczno-lecznicze

Kolejną możliwością, z której można skorzystać w zwalczaniu cellulitu jest zastosowanie kąpieli borowinowych, którym poddaje się w specjalnych gabinetach środków odnowy biologicznej. Takie lecznicze kąpiele z dodatkiem torfu borowinowego powinny odbywać się pod okiem specjalistów. Wówczas będzie ona naprawdę skuteczna. Kąpiel na cellulit zwykle nie trwa zbyt długo – zwykle jest to dwadzieścia minut. Zakończeniem leczniczego zabiegu jest obmycie ciała ciepłą wodą.

Inną możliwością jest zastosowanie specjalnych leczniczych okładów. One również powinny być przeprowadzane w gabinetach Spa czy ośrodkach odnowy. Kuracja taka polega na nałożeniu na ciało z cellulitem gęstej konsystencji z zawartością borowiny. Po tym zabiegu skóra jest owijana płótnem, folią, a na końcu kocem. Dzięki temu cenne substancje znacznie lepiej się wchłoną. Po zabiegu (który trwa zwykle pół godziny) następuje zmycie pozostałości ze skóry.

Trzeba dodać, ze tylko systematycznie stosowane zabiegi pozwolą na dobrą redukcję cellulitu.
Podsumowanie

Jak się okazuje – borowina jest bardzo dobrym sposobem, który przybliżyć może nas do celu – skóry pozbawionej cellulitu. Oczywiście wskazane jest stosowanie specjalnych zabiegów, jak również kosmetyków z zawartością borowiny. Są to metody skuteczne, niemniej jednak poleca się dodatkowo prowadzić inne działanie, które są również przydatne w zwalczaniu cellulitu. Są to przede wszystkim zalecenia dietetyczne, które koniecznie trzeba systematycznie prowadzić. Najlepsza jest dieta wyłączająca słodycze, kawę oraz , fast-foody. Okazuje się, że poprzez odpowiedni jadłospis można efektywnie pozbyć się licznych czynników prowokujących cellulit.

Co więcej – warto wykorzystać do zwalczania oznak „pomarańczowej skórki” również regularną aktywność fizyczną. Warto zdawać sobie sprawę z tego, iż dzięki niej można przyspieszyć proces likwidacji cellulitu. Najlepiej jest zatem ćwiczyć dwa razy w tygodniu, i to przez 40-60 minut. Warto też wiedzieć, że rodzaj sportu, ćwiczeń nie jest zbyt istotny. Trzeba tylko pamiętać, że nawet najmniejszy sport wykonywany przez nas systematycznie jest w stanie usprawnić krążenie, a tym samym pozbawić naszą skórę cellulitu.

Pozostałe teksty tematyczne online:

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy podobają Ci się przedłużone i zagęszczone rzęs u kobiet?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Kategorie